Šodienas ikdienā un ekonomiski mainīgajā pasaulē naudas ietaupīšana un racionalitāte budžeta lietās ir kļuvusi par vērtīgu prasmi. Bieži naudas taupīšanai ir mērķis - vai tas būtu ceļojums, sen noskatīta mājsaimniecības lieta vai varbūt sezonas kvalitatīvas virsdrēbes, skaistumlieta. Nelieli, bet vērtīgi ieteikumi un veidi, kā izmantot naudas taupīšanas principus, lai sasniegtu finansiālos mērķus.

Budžeta plānošana

Izveido personīgo grāmatvedības uzskaiti visvienkāršākajā tās izpausmē - tabulā. Tajā norādi savus paredzamos ienākumus un fiksētos izdevumus. Tas palīdzēs saprast, kādas ir nemainīgās izmaksas un uz kādu izmaksu rēķina tomēr nākamajā periodā varētu ietaupīt. Tas palīdzēs arī atrisināt spontāno pirkumu atkarību. Piemēram, budžeta tabulā atvēli ailīti, kur ierēķini neparedzētos izdevumus.

Apskati un salīdzini preces tiešsaistē

Iepirkšanās e-veikalos noteikti var kļūt par patīkamu pieredzi, ja spēj aktīvi izmantot priekšrocības. Tur ir vienkārši veikt preču cenu salīdzināšanu, jo nereti viena prece dažādās iepirkšanās platformās var būt ar ievērojami zemāku cenu nekā citviet vai pat fiziskā veikalā.

Piedalies populārajos lielpārdošanas notikumos

Iepirkšanās lielpārdošanas notikuma, piemēram, Black Friday jeb Melnā piektdiena, ietvaros ir lieliska iespēja iegādāties preces par ļoti izdevīgām cenām. Bet, saprotams, svarīgi to apzinīgi un saprātīgi. Šeit daži padomi, kā lai Melnā piektdiena pircēja maciņam sagādā tikai pozitīvu pieredzi.

Izveido sarakstu ar vajadzībām. Pievieno tikai to, ko patiešām vajag un par ko iepriekš jau ir domāts. Piemēram, kaķis saskrāpējis ādas dīvānu, bet, pat uzklājot dekoratīvu plediņu, tomēr nepāriet vēlme to nomainīt. Pievieno sarakstam, un varbūt Melnā piektdiena un tās veikalu piedāvājumi atnesīs ko labu! Vai varbūt pienācis laiks jaunam telefonam vai televizoram?

Paseko līdzi piedāvājumu aktualizācijai. Vairums tirgotāju Melnās piektdienas piedāvājumus izliek apskatei jau pāris dienas iepriekš.

Uzmanīgi ar impulsīviem pirkumiem! Lai gan piedāvātās atlaides ir kārdinošas, pirms pirkuma veikšanas apdomājiet, vai tiešām virtuālajā grozā ieliktā prece atbilst budžetam.

Perfekts laiks dāvanu atlasei. Bieži vien Melnā piektdiena ir rudens sezonā, kas nozīmē iespēju par labām cenām iegādāties dāvanas dažādiem gada svētkiem. Ja vēlaties Ziemassvētkos iepriecināt datorspēļu fanu, aplūkojiet aktuālos piedāvājumus - varbūt konsole vai iecienītākā datorspēle ir pievienota Melnās piektdienas izpārdošanas preču sarakstam.

Laba iespēja iegādāties ilgtermiņa preces. Melnās piektdienas notikums var būt kā lieliska iespēja iegādāties lielāku izmaksu sadzīves preces. Piemēram, veļasmašīnas, trauku mazgājamās mašīnas, veļas žāvētāju. elektroniku u.tml. šādos piedāvājumos ir nopērkamas par zemākām cenā nekā ikdienā.

Iepirkšanās paradumu maiņa

Dažreiz, iegādājoties vairākas viena veida preces, piemēram, higiēnas lietas, preces mājsaimniecībai vai pārtiku, var ietaupīt, par vienu vienību maksājot mazāku cenu.

Atcel neizmantotos un pasīvos abonementus!

Cik ilgi tas sporta zāles abonements jau gaida? Pārskatiet un izvērtējiet, vai tiešām tie ir nepieciešami. Varbūt ir vērts iegādāties savu mazo sporta zāli savu iecienīto aktīvo aktivitāšu īstenošanai. Piemēram, velosipēdu. Ja ir iespēja, sabiedriskā transporta vietā izmantojiet velosipēdu! Divi vienā - kustība un budžeta ietaupījums.

Iegādājies preces lētāk sezonas beigās!

Preču pirkšana sezonas beigās var būt ļoti izdevīga. Veikali parasti sezonas beigās izpārdod noliktavas atlikumus, lai atbrīvotu vietu jau nākamās sezonas jaunākajām precēm, tādēļ sen noskatīto vasaras nojumi vai grilu var nopirkt lētāk rudens sezonas norietā, kad tirdzniecības vietas sāk jau lēnām gatavoties ziemas sezonai aktuālajām precēm. Ja iegādājies preces sezonas beigās, piemēram, ziemas virsdrēbes pavasarī, iegūsi varenu ilgtermiņa ietaupījumu, jo nebūs jāšķiras no preču pilnās cenas.

Interneta veikals 220.lv piedāvā iegādāties preces - no maziem dekoriem, dāvanām līdz pat lielajai sadzīves tehnikai, precēm dārzam, mājai, dzīvesveidam u.c. Iepērcies tiešsaistē un saņem preces pakomātā vai ar piegādi uz mājām!